21.06.2018 - 12:40
Актерката Ева Лонгорија стана мајка во петтата деценија од својот живот. Списанието „Хола" го претстави бебето кому холивудската ѕвезда и нејзиниот...
19.06.2018 - 09:31
Кристијано Роналдо на Мундијалот во Русија постигна хет-трик на воведниот меч на Португалија, но по се изгледа има и друга причини за задоволство....
08.06.2018 - 14:06
Познатиот американски готвач, писател и раскажувач Ентони Бурден (61) е пронајден мртов во неговата хотелска соба. Причината за смртта е самоубиство...
05.06.2018 - 12:21
Скелет на теропод, се уште недоволно проучен месојаден диносаурус, стар 150 милиони години, беше продаден за повеќе од два милиона евра на аукција...
30.05.2018 - 14:13
Вашите #SF тренди костими за капење оваа сезона 2018 се веќе во продажба во сите продавници на Sara Fashion можете да ги изберете во силни неон бои...
30.05.2018 - 03:53
ТВ-мрежата Еј-Би-Си ја укина серијата на комичарката Розен Бар по само една сезона од камбекот, откако таа објави расистички твит, каде советничка на...
19.05.2018 - 08:59
Во 13 часот треба да започне свадбата на принцот хари и актерката Меган маркл. Како што веќе е објавено, таткото на младоженецот, принцот Чарлс ќе ја...
15.05.2018 - 04:11
Марго Кидер, канадската актерка која се прослави со улогата на Лоис Лејн во серијалот филмови за Супермен, почина на 69 години во својот дом во...