17.02.2018 - 14:41
Американската алтернативна рок група „Смешинг Пампкинс“ (The Smashing Pumpkins) најави повторно собирање и прва турнеја од 2000 година. „Смешинг...
16.02.2018 - 10:51
Актерите Џенифер Анистон и Џастин Теру се разделуваат по две и пол години брак. „Одлуката е взаемна и постигната со многу љубов кон крајот на...
13.02.2018 - 13:29
Се е речиси подготвено за претстојната британска кралска венчавка на актерката Меган Маркл и принцот Хари. Свеченоста ќе се случи на 19 мај, а...
11.02.2018 - 02:22
Со финалето на 68-то издание на фестивалот Сан Ремо заврши најстариот европски музички фестивал. Од 6 до 10 февруари во салата Аристон настапија...
09.02.2018 - 11:55
Познатиот музички продуцент Квинси Џонс, кој стои зад повеќе успеси на Мајкл Џексон, го обвини дека неколку негови песни, како што е „Billie Jean",...
08.02.2018 - 00:28
На втората вечер на фестивалот Сан Ремо, како прв специјален гостин настапи мега ѕвездата Стинг. На изненадување на публиката, Стинг реши овојпат да...
06.02.2018 - 13:44
Вецерва почнува 68-то издание на фестивалот „Сан Ремо“. Од 6 до 10 февруари во салата Аристон ќе настапат познати изведувачки имиња во пет вечери....
06.02.2018 - 11:16
Кралските свадбени подготовки и трачеви околу Меган Маркл и принцот Хари се главна тема во светските медиуми месеци наназад, а британските медиуми...