12.07.2018 - 09:58
Се посилни се шпекулациите на фановите на Бијонсе (36) дека пејачката повторно е во блажена состојба. Широкиот црвен фустан кој пејачката го носела...
04.07.2018 - 09:08
Синот на пејачката Тина Тарнер, Крег Рејмонд Тарнер (59) се самоуби со огнено оружје во својот дом во Студио Сити, Калифорнија. Локалните власти...
30.06.2018 - 15:05
Актерот Раде Шербеџија бил уапсен во САД поради возење во пијана состојба, откако полицајците забележале дека неговиот автомобил не се движи како што...
28.06.2018 - 13:12
Музичкиот менаџер Џо Џексон, почина на 89 години, пренесува американскиот портал „ТМЗ“. Според информациите, Џексон починал од рак на панкреас....
27.06.2018 - 09:59
Српската пејачка, Јелена Карлеуша, сопругата на српскиот фудбалски репрезентативец, Душко Тошиќ на социјалните мрежи напиша дека доколку Србија...
26.06.2018 - 21:00
Принцот Чарлс го одликуваше со титула витез највозрасниот и воедно единствен жив член на групата „Би џис“ (Bee Gees), Бери Гиб. На свеченоста во...
22.06.2018 - 12:14
Светски популарната TВ серија „Розен“, во која главната улога ја играше Розен Бар, продолжува под ново име - „Конерови“, соопшти Еј-би-си. Во...
21.06.2018 - 13:15
Пејачката Хачер Тулу е убиена во ноќен клуб во турското одморалиште Бодрум. Таа е една од двете убиени лица во масакрот, а четворица биле повредени,...