21.07.2018 - 12:00
Овој викенд, повеќе од 200.000 љубители на музиката, ќе танцуваат и уживаат во првиот дел од од Тумороуленд (Tomorrowland), фестивалот, кој се смета...
19.07.2018 - 10:07
Минаа 40 години откако Оливија Њутн Џон и Џон Траволта ги освоија младите од цел свет, со мјузиклот „Брилијантин", кој несомнено стана холивудски...
16.07.2018 - 13:19
Со големи овации, со скандирања, пеење на неговите хитови и со спектакуларниот настап на ѕвездата на вечерта, Шабан Шаулиќ заврши „Пивофест 2018...
15.07.2018 - 12:58
Сите патишта за љубителите на ладното пиво, вкусната скара и убавата музика, синоќа водеа кон Прилеп. Огромен број на граѓани од сите градови од...
14.07.2018 - 13:38
Со моќниот настап на ВАН ГОГ, составот кој ја размрда прилепската публиката, започна втората вечер од фестивалот на пивото и скарата. Прилепчани во...
13.07.2018 - 09:39
Францускиот фудбалски репрезентативец, Адил Рами в недела има големи шанси да стане светски првак со Франција на Мундијалот во Русија, но него го...
13.07.2018 - 08:50
Со порака за добредојде на сите гости од земјава и странство и за добро расположение сите четири фестивалски вечери, синоќа во Прилеп е отворен 16 „...
12.07.2018 - 14:42
Пристигна и е совршена! Bonatti - колекцијата на костими за капење е синоним за добриот стил и токму она што ни е потребно да би се чувствувале...