06.08.2018 - 15:29
Поранешните сопружници Бред Пит и Џенифер Анистон добија можност повторно заедно да ги одиграат главните улоги во голем и многу исплатлив проект,...
29.07.2018 - 14:09
„Од денес Далмација веќе не е иста, на некоја друга бина се пресели и последниот крал... Збогум Оливер, фала ти и биди мирен, ни остави непроценливо...
29.07.2018 - 13:42
„Почитувано семејство Драгоевиќ, со длабоко жалење и тага ја примив веста за смртта на Оливер Драгоевиќ, музичар и единствен уметник на далматинскиот...
29.07.2018 - 12:03
Пејачот Тони Цетински кој преку социјалните мрежи се прости од својот драг колега, Оливер Драгојевиќ кој ја загуби битката со ракот. „Драги мој...
29.07.2018 - 11:08
Познатиот хрватски пејач Оливер Драгојевиќ починал вчера на 71 годишна возраст, по една година борба со ракот на градите. Веста ја објави „Слободна...
25.07.2018 - 09:56
Латиноамериканската поп пејачка Деми Ловато е во стабилна состојба, контактибилна и опкружена со семејството, по хоспитализирањето завчера откако...
23.07.2018 - 11:31
Иако официјалните податоци говорат дека британскиот поп пејач Џорџ Мајкл починал од природна смрт, неговото момче Фади Фаваз открива дека тој самиот...
23.07.2018 - 10:05
Кејти Пери паднала во депресија поради лошата продажба на последниот нејзин студиски албум „Witness“ од 2017 година. Тој ја достигна продажбата од...