22.08.2018 - 18:29
Исландскиот актер Стефан Карл Стефансон, кој го играше негативецот „Роби Ротен“ во детската серија „Мрзливиот град“, почина на возраст од 43 години...
22.08.2018 - 12:25
Мерил Стрип го продава својот луксузен стан со четири спални соби во Њујорк, а почетната цена е 24,6 милиони долари. Во 2006 година, оскаровката го...
19.08.2018 - 12:44
Најмалку 14 лица беа повредени и однесени во болници, откако реквизитите на влезот на туристички комплекс во кој концерт требаше да одржи групата...
18.08.2018 - 13:33
Францускиот композитор и пејач Шарл Азнавур плати 40.000 долари за своја ѕвезда на Булеварот на славните во Лос Анцелес. Случајот со славниот...
17.08.2018 - 13:17
На плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица вечер почнуват завршните музички вечери на седмото издание на „Струмица опен фестивал“. По отворањето први ќе...
16.08.2018 - 17:59
Арета Френклин, кралицата на соул музиката, почина денеска на 77-годишна возраст. Таа за последен пат настапи во ноември минатата година за...
16.08.2018 - 15:57
Израел ќе биде домаќин на Изборот на песна за Евровизија идната година. Израелската државна телевизија КАН во последен миг ги обезбеди потребните 12...
16.08.2018 - 13:02
Режисерот Тони Кеј, најпознат по филмската класика „Американска историја икс“, сака во својот нов филм една од главните улоги да ги толкува робот. Се...