18.08.2012 - 11:40
Панк групата Пуси рајот вчера објави нов сингл „Путин го запали огнот”, како одговор на две годишната казна затвор поради „хулиганизам мотивиран со...
18.08.2012 - 08:22
Кога ке се венчаат Анџелина и Бред - ова е најжешката тема која деновиве сите ги интересира.  Според најавите од пред неколку месеци, парот тоа...
17.08.2012 - 11:00
Едно лице поднело тужба против познатиот француски актер Жерар Депардје, откако претходно со него имал мал сообраќаен инцидент во француската...
17.08.2012 - 10:47
Холивудскиот актер Бред Пит, кој заедно со Анџелина Џоли поседува богатство вредно 172 милиони фунти, изјави дека никогаш нема да има доволно пари....
16.08.2012 - 15:01
Група руски активисти ќе поднесат тужба против американската поп-пејачка Мадона со барање за исплата на надомест од 10,5 милиони долари заради „...
16.08.2012 - 09:07
На денешен ден пред 35 години почина легендарниот американски музичар, кралот на рокенролот Елвис Присли.    Тој е роден во Тупела, во...
15.08.2012 - 14:11
На двајцата француски фудбалери Франк Рибери и Карим Бензема ќе им се суди заради секс со малолетна проститутка.   Малолетничката Заја денес,...
14.08.2012 - 10:34
Најуспешниот олимпиец на сите времиња, Американецот Мајкл Фелпс се појави во најновата кампања на францускиот моден бренд „Луј Витон“.  ...