22.08.2012 - 10:39
Според пишувањето на британскиот магазин Грациа, американската актерка Анџелина Џоли на своето венчавање со Бред Пит ги поканила и своите поранешни...
22.08.2012 - 10:26
Принцот Хари уште еднаш им ја тргна насмевката од лицето на членовите на британското кралско семејство, откако во јавноста излегоа негови голи...
21.08.2012 - 13:53
Пеачката Џеси Џеј по мислењето на многумина направила вистинско чудо кога со своето пеење разбудила од кома шест годишно девојче.    ...
21.08.2012 - 11:35
Светот на филмот денеска му оддава почит на британскиот режисер и продуцент Тони Скот, познат по филмот “Топ ган“, а кој во неделата почина откога се...
21.08.2012 - 11:01
Бата Живојиновиќ ја излекувал гангрената на ногата со помош на отров од плава шкорпија. Според српскиот весник Курир, лекарите на Куба кон крајот на...
20.08.2012 - 11:20
Познатиот пејач и актер 31-годишниот Џастин Тимберлејк тајно се оженил со 30-годишната актерка Џесика Бил. Свадбената Церемонија се случила во...
20.08.2012 - 09:39
Холивудскиот режисер Тони Скот, режисер на големиот хит „Топ Ган“ и многу други, изврши самоубиство со скокање од мостот во Лос Анџелес, соопшти...
18.08.2012 - 19:39
Претставничката на Кина, Ју Венксиа ја освои титулата Мис на Светот 2012 на манифестацијата, која се одржа во во Ордос, мегалополис во автономниот...