02.10.2012 - 10:19
Модната империја „Луј Витон“ по секоја цена сака да ја зачува ексклузивноста на своите модели, па така никогаш не организира распродажба, туку...
02.10.2012 - 09:59
Холивудската актерка Дру Баримур во средата на 26 септември роди девојче, нејзино прво дете од бракот со Вил Копелман.   „Горди сме што можеме...
01.10.2012 - 12:46
Кристина Агилера отворено прозборе за својата борба со прекумерната тежина и притисоците кои ги вршат врз неа водечките луѓе од музичкиот бизнис...
01.10.2012 - 11:22
Џемс Бонд во текот на годината беше критикуван поради што познатото „мартини“ го замени со пивото „Хајнeкен“. Иако не е преголема тајна дека Џемс...
01.10.2012 - 11:06
Актерката Линзи Лохан го обвини Кристијан ЛаБела, кој работи за конгресменот од Илиноис, Џон Шимукс, дека синоќа физички ја нападнал во еден хотел во...
30.09.2012 - 12:45
Оскаровката Натали Портман има големи шанси да ја глуми поранешната прва дама на САД, Џеки Кенеди, во најновата екранизација за славната сопруга на...
30.09.2012 - 12:41
Холивудската ѕвезда Ен Хетавеј викендов стапна на лудиот камен и му го кажа судбоносното да на своето долгогодишно момче Адам Шулман. 29-годишната...
29.09.2012 - 15:06
Данското списание Se og Hør објави голишави фотографии на кои Кејт Мидлтон го соблекува долниот дел од бикините.   Францускиот суд пред...