01.10.2012 - 11:06
Актерката Линзи Лохан го обвини Кристијан ЛаБела, кој работи за конгресменот од Илиноис, Џон Шимукс, дека синоќа физички ја нападнал во еден хотел во...
30.09.2012 - 12:45
Оскаровката Натали Портман има големи шанси да ја глуми поранешната прва дама на САД, Џеки Кенеди, во најновата екранизација за славната сопруга на...
30.09.2012 - 12:41
Холивудската ѕвезда Ен Хетавеј викендов стапна на лудиот камен и му го кажа судбоносното да на своето долгогодишно момче Адам Шулман. 29-годишната...
29.09.2012 - 15:06
Данското списание Se og Hør објави голишави фотографии на кои Кејт Мидлтон го соблекува долниот дел од бикините.   Францускиот суд пред...
28.09.2012 - 11:46
Фронтменот на белградскиот бенд Рибља чорба, Бора Ѓорѓевиќ во селото Ба положи заклетва и стана четнички војвода, титула која отсекогаш ја посакувал...
28.09.2012 - 10:02
Иако е стара само осум месеци, малата Блу Ајви Картер веќе добива скапи дизајнерски подароци.   Покрај шишенцата со потписот на Роберто Кавали,...
28.09.2012 - 09:35
Добитничката на Оскар, глумицата Риси Витерспун роди момче, кое и е прво дете со вториот сопруг Џим Тотхом. Му дала име Тенеси Џејмс. Мајката и...
27.09.2012 - 15:33
На 95-годишна возраст почина британскиот актер од чешко потекло, Херберт Лом. Лом е најпознат по улогата на инспектор Дрејфус, кој полудуваше од...