11.10.2012 - 14:39
Британската пејачка Сара Брајтман ќе патува во вселената до Меѓународната вселенска станица како турист.   Оваа 52-годишна пејачка, која се...
11.10.2012 - 13:01
Познатата американска старлета Ким Кардашиан  се појави на насловната страна на светскиот таблоид „ОК“ со наслов „Кардашиан е бремена и сама“....
11.10.2012 - 10:22
Хрватската поп дива Северина им стави крај на шпекулациите. Иако српскиот бизнисмен Милан Поповиќ до вчера тврдеше дека тие сеуште се заедно и објави...
10.10.2012 - 10:14
Актерката Софија Вергара изјави дека сака кога луѓето мислат дека таа и нејзиниот син се брат и сестра.   Вергара (40) често го поминува времето...
09.10.2012 - 14:53
Светската пејачка ѕвезда Леди Гага го посети Џулијан Асанж, основачот на Викиликс кој живее во зградата на амбасадата на Еквадор во Лондон, уште од...
09.10.2012 - 13:32
Брачниот пар Бекам повторно, по петти пат ќе станат родители, пренесуваат светските медиуми.   Двојката за сега не се огласи за овие гласини, а...
09.10.2012 - 12:25
Годините се видливи, косата му е поретка од порано, но се уште има доволно за неговата карактеристична фризура. Лицето му е затегнато, иако...
09.10.2012 - 11:40
Еден од најпосакуваните глумци во денешницата Метју Меконахи деновиве е тешко да се препознае откако поради улога изгуби повеќе од 13 килограми....