27.11.2012 - 10:58
Мис Мексико е убиена не северот на Мексико, во пресметката на војската и припадниците на една нарко банда со кои патувала.   Во соопштението на...
26.11.2012 - 15:56
Корејската поп атракција ПСУ, кој со своето видео за песната „Гангам стајл“ се стекна со светска слава, го премина видеото на Џастин Бибер за песната...
26.11.2012 - 13:16
Членовите на легендарната рок-група „Ролинг Стоунс“ уште еднаш покажаа дека и покрај годините се уште се оригинални момци кои се...
25.11.2012 - 11:40
Денес се навршуваат 21 година од смртта на според многумина најдобриот вокал Фреди Меркјури.    Беше британски музичар, најмногу познат...
25.11.2012 - 11:36
Корејскиот пејач PSY со неговата песна „Gangnam Style“ и официјално го собори рекордот на поп сензацијата Џастин Бибер на YouTube.   Спотот за...
23.11.2012 - 14:20
Легендарната група „Ролинг стоунс“ се враќа в недела на сцена со концерт во лондонската „О2“ Арена, со што ќе започне најавената мини-турнеа. Бендот...
23.11.2012 - 12:14
Поранешното момче и вереникот на Хали Бери се степаа пред нејзиниот дом.    Инцидентот се случил кога поранешното момче на Бери, Габриел...
22.11.2012 - 16:02
Популарниот турски глумец Бурак Озчивит за кого во изминатите месеци се шпекулираше дека е хомосексуалец, наскоро ќе се жени со Сејлан Капом. ...