09.03.2018 - 13:55
Поранешниот американски претседател Барак Обама е во преговори со Нетфликс со цел да биде продуцент на високобуџетна серија. Разговорите се уште не...
06.03.2018 - 11:53
Полицијата во Лос Анџелес соопшти дека е уапсен маж кој е осомничен дека и ја украл статуетката Оскар на актерката Френсис Мекдорманд, по...
05.03.2018 - 15:53
Глумицата Селма Хајек на синоќешното доделување на Оскарите имаше најскап стајлинг, објавуваат локалните медиуми, наведувајќи дека само дијамантите...
05.03.2018 - 06:49
Во Холивуд по 90ти пат се доделија најпознатите филмски награди Оскар, во Долби театарот во Холивуд. На почетокот, водителот Џими Кимбел вети дека...
04.03.2018 - 17:30
Вечерва по 90ти пат ќе се доделат најпознатите филмски награди Оскар, во Долби театарот во Холивуд. Годинава дури девет филмови ќе се натпреваруваат...
01.03.2018 - 16:45
Манекенката Наоми Кемпбел за првпат потврди дека е во врска со раперот Скепта. Двајцата решија врската да ја објават со сензуална фотографија на...
27.02.2018 - 11:18
Американската актерка Хедер Локлир, позната по улогите во сапуниците „Династија" и „Мелроуз плејс" е уапсена викендов поради семејно насилство и...
26.02.2018 - 15:32
Пионерите на рок-ен-ролот, „Ролинг Стоунс“ ги објавија датумите на мини-турнејата што ја планираат за годинава низ Европа, односно главно во Велика...