08.05.2018 - 09:16
„Ај кју“ (Eye Cue) со песната „Lost and found“ вечер во арената „Алтис“ во Лисабон под реден број 11 ќе ја претстави Република Македонија на првата...
07.05.2018 - 13:32
Вкупно 21 филм ќе влезат во конкуренција за наградата „Златна палма“ на 71. Меѓународен фестивал во Кан, кој годинава ќе трае од 8 до 19 мај....
03.05.2018 - 21:47
Американскиот милијардер и основач на „Мајкрософт“, Бил Гејтс на својата ќерка Џенифер за претстојната диплома и купи  ранч со коњи во вредност...
03.05.2018 - 10:38
Поранешните телохранители на Џони Деп го тужат холивудскиот глумец, тврдејќи дека работеле премногу, а биле премалку платени. Тие наведуваат и дека...
02.05.2018 - 12:43
Познатиот Ди џеј Авичи кој беше најден мртов на 20 април во Оман, се самоубил со скршено стакло, пишува американскиот портал ТМЗ. Дури три извори за...
29.04.2018 - 14:37
Американскиот актер Брус Вилис и неговата сопруга Ема го продадоа својот луксузен стан во Њујорк со поглед на Централ парк за 17 милиони и 750 илјади...
27.04.2018 - 12:46
Војводата и војвотката од Кембриџ, Вилијам и Кејт соопштија дека го избрале името Луис Артур Чарлс за најмладиот престолонаследник. Официјалното име...
24.04.2018 - 10:28
Во пресрет на породувањето на војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, и нејзината сестра Пипа и соопшти на јавноста дека е бремена. Се би било како во...