16.04.2018 - 11:22
Некогаш популарната Ар-ен-би група „Дестинис Чајлдс“ повторно се појавија заедно на сцена и тоа на фестивалот „Coachella“ во саботата. Кели Роуланд и...
16.04.2018 - 10:55
Победникот на Евросонг од пред четири години, познат како Кончита Вурст е заразен со ХИВ вирусот, и тој тоа го објави на својот Инстаграм профил,...
14.04.2018 - 11:23
На 86-годишна возраст по кратко боледување синоќа почина познатиот американски режисер со чешко потекло Милош Форман. Како што соопшти менаџерот на...
10.04.2018 - 12:29
Бред Пит, од ноември досега, се почесто е во друштво со својата нова пријателка - професорката од МИТ, Нери Оксман. Јавноста за тоа дозна уште во...
10.04.2018 - 12:22
Хајди Клум е фотографирана од папараците како со нејзиното 16 години помладо момче, 28-годишниот музичар Том Каулиц, се одмораат во куќа покрај базен...
05.04.2018 - 11:37
По ненадејната смрт на пејачката на „Кренберис“ Долорес О`Риордан, продажбата на песните и албумите  на бендот пораснала дури 9.000 пати, објави...
05.04.2018 - 10:39
По Џесика Ланг и Кети Бејтс, продуцентот на „Американска хорор приказна“ Рајан Марфи сака да ангажира уште една филмска дива, за осмата сезона од...
31.03.2018 - 15:10
Сопствениците на пиварницата во британскиот град Виндзор, каде во мај ќе се одржи венчавката на принцот Хари и Меган Маркл, веруваат дека успеале да...