21.06.2018 - 13:15
Пејачката Хачер Тулу е убиена во ноќен клуб во турското одморалиште Бодрум. Таа е една од двете убиени лица во масакрот, а четворица биле повредени,...
21.06.2018 - 12:40
Актерката Ева Лонгорија стана мајка во петтата деценија од својот живот. Списанието „Хола" го претстави бебето кому холивудската ѕвезда и нејзиниот...
19.06.2018 - 09:31
Кристијано Роналдо на Мундијалот во Русија постигна хет-трик на воведниот меч на Португалија, но по се изгледа има и друга причини за задоволство....
08.06.2018 - 14:06
Познатиот американски готвач, писател и раскажувач Ентони Бурден (61) е пронајден мртов во неговата хотелска соба. Причината за смртта е самоубиство...
05.06.2018 - 12:21
Скелет на теропод, се уште недоволно проучен месојаден диносаурус, стар 150 милиони години, беше продаден за повеќе од два милиона евра на аукција...
30.05.2018 - 14:13
Вашите #SF тренди костими за капење оваа сезона 2018 се веќе во продажба во сите продавници на Sara Fashion можете да ги изберете во силни неон бои...
30.05.2018 - 03:53
ТВ-мрежата Еј-Би-Си ја укина серијата на комичарката Розен Бар по само една сезона од камбекот, откако таа објави расистички твит, каде советничка на...
19.05.2018 - 08:59
Во 13 часот треба да започне свадбата на принцот хари и актерката Меган маркл. Како што веќе е објавено, таткото на младоженецот, принцот Чарлс ќе ја...