Шок во Шпанија: Единаесетгодишно девојче роди бебе, а татко е нејзиниот брат

07.02.2018 | 15:00
Прочитано: 5501

Единаесетгодишно девојче од Шпанија родила здраво машко бебе, откако  била  хоспитализирана поради болки во стомакот.

Подоцна се покажало дека татко на бебето е нејзиниот постар брат , кој има само 14 години- пишува Дејли меил.

Таткото да бебето нема да биде казнет за ваквото дело, зошто во период кога девојчето било бремено тој имал само 13 години, а спрема законите во Шпанија 13- годишник не може да биде суден.

Медиумите јавуваат дека и мајката и детето засега се во добра здравствена состојба.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.