Шилегов: Новата Влада ќе го преиспита договорот за изградба на нов Клинички центар

19.05.2017 | 15:50
Прочитано: 5984

Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави  портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, откако денеска министерот за здравство во заминување Никола Тодоров,  потпиша договор за изградба на Клинички центар со три компании.

 
 
 

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.