Шилегов го покани Трајановски на дебата

12.10.2017 | 15:02
Прочитано: 3687

Кандидатите за градоначалник на Град Скопје потпишаа „Платформа за чист воздух“.

Активностите кои треба да ги преземат потенцијалните градоначалници ги скара кандидатите од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ.

Петре Шилегов од СДСМ го покани неговиот противкандидат Коце Трајановски да не бега од граѓаните и наместо од говорница ставовите да ги презентираат на дебата.

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.