Шефот на полската дипломатија во посета на Македонија

12.03.2018 | 14:02
Прочитано: 565

Министерот за надворешни работи на Полска, Јацек Чапутович престојуваше  во работна посета на Македонија. Чапутович   имаше  средба со македонскиот колега Никола Димитров.

На средбата, министерот Димитров  информираше  за активностите поврзани со домашната реформска агенда и развојот на добрососедските односи во контекст на очекуваните позитивни придвижувања на патот кон целосно интегрирање на Македонија во ЕУ и НАТО.

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.