Села: За новиот министер за здравство ќе решат партиските органи

10.11.2017 | 09:36
Прочитано: 2055

Алијансата за Албанците останува во владината коалиција, а за новиот министер за здравство ќе се решатна партиските органи.

„Ќе поставиме човек којшто ќе ни го обели образот како што беше Арбен Таравари“, изјави синоќа лидерот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села.

Тој додаде дека ја застапува идејата министер за здравство повторно да биде доктор.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.