Седница на општина Сопиште за споменикот на Ќосето

14.03.2018 | 12:44
Прочитано: 1555

Со пет гласа за и пет против одбиено е барањето на советникот од Алијансата за Албанците Орхан Гафури одново да се гласа за точката за поставување на споменикот на Ќосето во општина Сопиште.

Дел од советниците  ја напуштија седницата на советот, некои најавија и бојкот.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.