Седница на централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

24.02.2018 | 11:45
Прочитано: 1762

Драган Данев и Александар Велјановски се новите членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Партијата вчера ја одржа својата втора редовна седница на центарлниот комитет.

На седницата меѓу другото се дискутираше за актуелните политички случувања во државата, заостанувањето во реформската агенда, демократското назадување, влошувањето на економската состојба, како и за остварените посети на претседателот Христијан Мицковски во Европскиот Парламент и САД, информираат од ВМРО-ДПМНЕ.

 

 

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.