Се верија принцот Хари и актерката Меган, венчавката на пролет

27.11.2017 | 12:54
Прочитано: 3166

Кралската палата на Велика Британија соопшти дека се вериле принцот Хари и холивудската актерка Меган Маркл.

Венчавката е закажана за на пролет следната година. Веста ја соопштија од кабинетот на таткото на Хари, принцот Чарлс.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.