Се урна беспилотен авион во Грција

13.09.2018 | 12:11
Прочитано: 1450

Беспилотен авион од типот „Сагем Спервер“ на грчката армија претпладнево се урнал на околу четири километри западно од градот Комотини во северна Грција.

Како што јави „Катимерини“, авионот извршувал тренинг лет и се урнал пет минути по полетувањето. Според првични проценки, инцидентот е последица на механички дефект.

Остатоците од авионот се собрани и се очекува официјална информација од армијата.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.