Самба танчарки парадирале на плажата Копакабана

07.01.2018 | 18:39
Прочитано: 2413

Музичари и танчари од најдобрите 13 школи за самба во Рио де Женеиро одржаа денеска парада на плажата Копакабана, со цел промоција на светски познатиот карневал во Рио, кој е планиран за почетокот на следниот месец.

Тие се собрале пред хотелот „Копакабана палас“, каде настапувале заедно со симфонискиот оркестар Петробрас.

На настанот биле присутни и познати бразилски пејачи, како што се Алсиони и Мартињо да Вија.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.