Репрезентативниот пикер Никола Марковски е нов член на Еурофарм Работник

21.06.2018 | 11:05
Прочитано: 1149

Пикерот Никола Марковски (28) ќе ја засили екипата на Еурофарм Работник.

Маркоски досега го носеше дресот на Вардар, Металург, Зомимак и Работнички, а во Романија минатата сезона настапуваше за Орошази.

Неговиот договор со битолскиот тим е во трајност до јуни наредната година.

Македонскиот ракометен претставник во ЕХФ Купот вчера потпиша двегодишен договор и со десното крило, Милан Џукиќ.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.