Реакции за Законот за употреба на јазиците

12.01.2018 | 14:05
Прочитано: 2016

Усвојувањето на Законот за  употреба на јазиците предизвика бура од реакции во јавноста. Форумот на слободоумни патриоти, формиран од членови на ВМРО-ДПМНЕ, го повика претседателот Ѓорге Иванов да не го потпишува законот со кој се  унапредува  употребата на албанскиот јазик.

Од ВМРО-ДПМНЕ велат законот е противуставен и како што велат донесен на шверцерски начин.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.