Разбојништво во маркет на Клинички центар Скопје

23.09.2017 | 14:34
Прочитано: 1326

Непознат сторител синоќа украл 169.950 денари дневен промет од маркет во кругот на Клинички центар Скопје, информира денеска Министерството за внатрешни работи.

Разбојништвото се случило вчеравечер околу 18:35 часот, кога непознат сторител, искористил прилика додека била отклучена помошната влезна врата на маркетот, влегол внатре, дошол до канцеларијата на една од вработените (која во моментот го средувала дневниот промет од касата) и со закана со нож одзел 169.950 денари, а потоа го напуштил местото.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.