Путин и Трамп: Одлучивме да ја победиме ИД

11.11.2017 | 11:29
Прочитано: 3159

Претседателите на Русија и на САД Владимир Путин и Доналд Трамп разговараа на маргините од вториот ден од самитот за Азија-Пацифичка економска соработка (АПЕК) во Виетнам и ја потврдија заедничка изјава за Сирија. Во соопштението се наведува дека претседателите ја потврдуваат нивната решеност да се борат со исламската држава за да се постигне конечна победа над неа, како и да се почитува суверенитетот, независноста и територијалниот интегритет на Сирија.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.