Протести во Солун против национализмот

10.03.2018 | 19:49
Прочитано: 3863

Неколку илјади анархисти доцна попладнево протестираа во Солун против национализмот во регионот. Дел од нив се засолнија во кампусот на универзитетот во Солун, по што полицијата употреби солзавец и шок бомби.

Грчките медиуми наведуваат дека најверојатно анархистите протестираат од револт поради палењето на нивните простории од страна на ултрадесничарските организации.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.