Протести на „Тврдокорни“

12.10.2017 | 19:05
Прочитано: 5491

Здружение „Тврдокорни“ на протести. Бараат одземање на мандатот на премиерот Зоран Заев. Според нив - СДСМ не се придржува до дадените гаранции и работи против македонските национални и државни интереси. Со одземањето на мандатот ќе биде овозможено да се преземат сите неопходни мерки за заштита на уставниот поредок и државата од сите дејства со кои земјата и македонскиот народ се ставаат под директна мирна окупација, стои во соопштението од „Тврдокорни“.The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.