Протест против доаѓањето на Коѕијас

22.03.2018 | 09:57
Прочитано: 2646

Неколку здруженија најавија дека денеска ќе протестираат по повод доаѓањето на грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас.

Како што најавуваат организаторите на протестот, тој ќе почне пред Порта Македонија во 11.00 часот, по што демонстрантите ќе се придвижат кон Министерството за надворешни работи, а од таму кон Владата.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.