Протест пред Собрание

13.06.2018 | 22:15
Прочитано: 10220

Вечерва протести пред собранието.  Граѓни излегоа на демонстрации против договорот со Грција и промена на името. Беше употребена и пиротехника, при што на еден од присутните му се слоши по што интервенираше брзата помош. Дел од граѓаните упатија и критики кон новинарските екипи а се фрлаа и шишиња кон полиција. Од МВР соопштија дека  како организатор на протестите се пријавени група граѓани.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.