Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичен

07.12.2017 | 20:05
Прочитано: 1367

Со обвинувања за актуелната власт и за притворите, приврзаниците на опозициската ВМРО-ДПМНЕ и вечерва го продолжија протестот, овојпат пред Кривичниот суд Скопје.

Говорниците порачаа дека правдата ќе излезе на виделина, обвинија дека во затворите се наоѓаат невини луѓе, а дека убијци се на слобода. На протестот присуствуваше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски.The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.