Протест на иницијативата „5 до 12“

19.06.2017 | 15:11
Прочитано: 2172

Граѓанската иницијатива „5 до 12“ уште еднаш излегува пред законодавниот дом за да ги повтори нивните барања за законски измени со кои ќе се олесни животот на лицата со  попреченост.

Оттаму велат дека повторно ќе кренат шатори пред Собранието и ќе побараат средби со политичарите. 

 

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.