Променливо облачно време време со утринска магла

09.11.2017 | 09:57
Прочитано: 647

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со појава на утринска магла.

Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец.

Температурата ќе се движи од четири до девет, а дневната 12 до 18 степени. Утре ќе има преодно стабилизирање на времето, по одделни котлини со појава на утринска магла и ниска облачност.

Од сабота следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет, а ќе дува и умерен јужен ветер.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.