Продолжуваат летовите на аеродромот „Орли“ во Париз

19.03.2017 | 18:12
Прочитано: 1707

Еден ден по обидот за терористички напад, летовите на парискиот аеродром „Орли“ се враќаат во нормала. Од француската полиција денеска соопштија дека го ослободиле таткото на напаѓачот, но во притвор задржале неколкумина од неговите роднини.  

Според француското обвинителство, напаѓачот се радикализирал во затвор, а неговото досие вклучувало обвиненија за дрога и вооружен грабеж.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.