Принцот Вилијам ќе биде кум на свадбата на неговиот брат Хари

13.02.2018 | 12:29
Прочитано: 2328

Се е речиси подготвено за претстојната британска кралска венчавка на актерката Меган Маркл и принцот Хари. Свеченоста ќе се случи на 19 мај, а британските медиуми на секој можен начин доаѓаат до деталите околу прославата.

Свадбата ќе почне напладне во црквата Сент Џорџ, а потоа следува традиционално дефиле на младенците со кочии.

Иако блиските на принцот Хари не сакаат да потврдат, медиумите во Велика Британија пренесуваат дека тој за кум го избрал својот брат Вилијам.

- Хари има неколку блиски пријатели, но нема шанси да прашал некој друг освен неговиот брат, изјави неименуван извор близок до кралското семејство.

На венчавката се поканети и познати личности - глумците колеги на Маркл од серијата „Suit", потоа Пријанка Чопра, тенисерката Серена Вилијамс. Свадбата ќе се пренесува во живо.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.