Предлог законот за употреба на јазиците на пленарна седница

14.09.2017 | 10:08
Прочитано: 780

Собранието на Република Македонија денеска ќе ја продолжи 15. седница на чиј дневен ред е предлог законот за употреба на јазиците.

Пратениците ќе расправаат и за интерпелациите за работата на министрите за финансии, за култура и за животна средина и просторно планирање, Драган Тевдовски, Роберт Алаѓозовски и Садула Дураку, поднесени од опозицијата. Во Собранието на Република Македонија денеска седници ќе одржат и комисиите за европски прашања, за економски прашања и за култура.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.