Познатиот виртуоз Борис Березовски со концерт во Македонската филхармонија

09.11.2017 | 15:13
Прочитано: 1457

Еден од најистакнатите пијанисти на денешницата, светски познатиот руски виртуоз Борис Березовски вечерва ќе го изведе најпопуларниот концерт за пијано и оркестар број 3 заедно со оркестарот на Македонската филхармонија.

 

 

 

 

 


Јана Серафимова
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.