Познати првите четвртфиналисти на Евробаскет

10.09.2017 | 10:10
Прочитано: 1802

На Европското кошаркарско првенство во текот на вчерашниот ден во Истанбул се одиграа првите четири натпревара од осминафиналната фаза која ја одбележаа елиминациите на Франција и Литванија, како и слабата посета со просечни 1.350 гледачи по натпревар.

Резултати на првите осминафинални средби:

Словенија – Украина 79:55
Германија – Франција 84:81
Финска – Италија 57:70
Литванија – Грција 64:77.

Место во следната фаза обезбедија: Словенија, Германија, Италија и Грција.

Во текот на денешниот ден ќе се играат преостанатите дуели од осминафиналето:

11:30 часот Летонија – Црна Гора
14:15 ч. Србија – Унгарија
17:45 ч. Шпанија – Турција
20:30 ч. Хрватска – Русија.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.