Познати датумите за Пивофест 2017 во Прилеп

09.06.2017 | 14:54
Прочитано: 5781
Новото издание на фестивалот на пивото и скарата во Прилеп ќе се одржи од 13-ти до 16-ти јули.
 
Ова ќе биде јубилејно 15-то издание на Пивофест кој стана заштитен знак на градот и кој секоја година привлекува се поголем и поголем број на посетители од цела Македонија.
 
Се очекува во наредните денови да бидат објавени пиварниците што ќе учествуваат на фестивалот како и целокупната музичка програма за време на фестивалските денови.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.