Пожар во куќа во Велес, нема повредени

30.01.2018 | 10:28
Прочитано: 1060

Утрово околу 04.45 часот на ул. „Павел Шатев“ во Велес, од засега непознати причини избувнал пожар во куќа сопственост на Н.Н, соопшти МВР.

Од страна на екипа од Територијалната противпожарна единица пожарот е изгаснат, а повредени лица нема.

Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.