Пожар во градежен факултет во Скопје

09.11.2017 | 11:54
Прочитано: 2648

Утрово избувнал пожар во Градежниот факултет.

Се уште не се знае кои се точните причини за настанувањето на пожарот.

Единици на Територијалната противпожарна единици на Град Скопје се уште го гаснат пожарот.

Командатот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје Ѕвонко Томевски изјави дека огнот зафатил три простории на вториот кат од Градежниот факултет.

Засега не се знаат причините за избувнување на пожарот.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.