Пожар во бараките кај „Здравко Цветковски“ во Карпош

21.04.2017 | 14:04
Прочитано: 3762

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош.

На терен интервенираат екипите на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје.

Засега нема информации за причината за пожарот и колкава материјална штета е причинета.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.