Постигнат договор помеѓу Заев и Ципрас

12.06.2018 | 18:13
Прочитано: 14502

Висок владин функционер за ТВ 24 посочи дека двајцата премиер постигнале договор за името.

Во моментов, грчкиот премиер го информира шефот на државата, Прокопис Павлопулос, а договореното, по што ќе следи прес конференција со деталите за јавноста и од грчката страна, но и од македонската страна. Премиерот Заев во 18.30 ќе ги соопшти деталите околу договор кој го постигнале со премиерот Ципрас.

Како што се наведува во информацијата од Владата, на прес-конференција ќе присуствуваат и министрите.

 


Душица Мрѓа
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.