Пороен дожд и грмежи во скопско

13.08.2017 | 08:44
Прочитано: 8682

Нестабилно  време во моментов има во северниот дел од Македонија.  Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во попладневните часови  се очекува постепено стабилизирање на временската состојба.

Од вторник ќе има постепен пораст на темпетатурата на воздухот и стабилизирање на временската состојба.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.