Почина пејачот Едвардс од групата „Темптејшнс“

03.02.2018 | 12:57
Прочитано: 936

Пејачот од легендарната група „Темптејшнс“, Денис Едвардс почина еден ден пред својот 75.роденден, пренесуваат американските медиуми.

Неговото семејство потврди дека починал во Чикаго.

Едвард на бендот му се придружи во 1968 година.

Со групата испеа некои од неговите најголеми хитови како Papa Was a Rolling Stone и Cloud Nine.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.