Почина еден од творците на интернетот и компјутерите - Роберт Тејлор

16.04.2017 | 13:42
Прочитано: 7101

Еден од твориците на интернетот и персоналниот компјутер, Роберт Тејлор, почина во 85-та година од животот во Сан Франциско.

Тејлор боледувал од Паркинсовата болест, а починал во четвртокот во својот дом, соопшти неговиот син Курт Тејлор.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.