Почина член на бендот „Џамирокваи“

18.04.2017 | 10:09
Прочитано: 4606

По едногодишна борба со ракот, Тоби Смит, клавијатурист и еден од основачите на популарни

„Вчера ја чув веста, за која се надевав дека никогаш нема да ја чујам, дека мојот драг пријател Тоби почина“, напиша пејачот на групата, Џеј Кеј на својот Фејсбук профил.

И басистот Стјуарт Зендер се прости со својот поранешен колега преку порака на социјалните мрежи.

Тоби ја напушти групата во 2002 година, официјално поради семејни причини.

Тој страдаше од болеста со години, но го криеше тоа од јавноста.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.