Почина актерот Дејвид Огден Стајерс

04.03.2018 | 14:00
Прочитано: 2510

Актерот Дејвид Огден Стајерс, најпознат по улогата во серијата „Меш“ (MASH), почина на 76 години од рак на бешиката.

Тој за улогата во „Меш“ двапати беше номиниран за Еми наградата.

Стајерс пред девет години јавно призна дека е хомосексуалец, истакнувајќи оти е горд што живее во време во кое не мора да се крие.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.