Падна „WhatsApp" ширум светот

03.11.2017 | 13:20
Прочитано: 2683

Популараната апликација за комуникација Вотсап (WhatsApp) падна и голем број корисници се жалат дека имаат проблемми со испраќањето пораки.

„Индипендент“ наведува дека се погодени милиони корисници ширум Велика Британија и светот. Медиуми наведуваат дека најмногу се погодени централна Европа, но и Јужна Америка, Русија, Индија, Малезија, САД...

Корисниците не можат да испраќаат и примаат пораки.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.